Головна Новини Метрологія Стандартизація Сертифікація Про нас Анкетування ENG
Керівництво
Історія
Про нас
Структура
підприємства
Профспілка
Сертифікація
Системи менеджменту
Продукції та послуг
Реестр виданих сертифікатів
Оцінка відповідності
Контакти
Стандартизація
Метрологія
Лабораторія харчової продукції та продовольчої сировини
Конкурси
Реформи в Україні




Погода зараз
Відео
Фото
Аудіо
Останні
Архів
Громадська приймальня
Мапа сайту
Поради споживачам
Партнерам
Business card
Запобігання корупції
Публічна інформація
Чи влаштовує вас якість обслуговування на нашому підприємстві в 2016 році?
ТАК

ні
Частково

Остання сторінка

Публічна інформація

Остання новина

Сфера акредитації розширюється

Орган з оцінки відповідності ДП «Чернігівстандартметрологія» розширив сферу сво

Останнє фото


Останнє питання


Додати запис

1 2 3 4
Геннадий mif7@ukr.net 2011-01-24
В течении скольких дней должны вернуть деньги при возврате товара в течении 14 дней после покупки. В день возврата, или есть временной интервал?

Прес-служба:

2011-01-24

Згідно зі ст. 8 Закону України "Про захист прав споживачів" у споживача є 14 днів, не рахуючи дня покупки, для обміну або повернення грошей, якщо товар не підходить або не може бути їм використаний за призначенням.

При цьому товар не повинен бути у вжитку, повинен бути збережений товарний вигляд виробу, ярлики, пломби й т.д. Тому, у випадку виникнення спірної ситуації, був або не був товар в експлуатації необхідне проведення експертизи.

Право на її проведення передбачене ст.17 п.4 ЗУ "Про захист прав споживачів".

І взагалі ст.9 надає право на обмін товару, а повернення тільки у випадку неможливості обміну. Потім, у кожному разі покупець повинен звернутися письмово. Продавець письмово попросить у нього дозволу на проведення експертизи - без письмової згоди закон не дозволяє робити експертизу. І далі: або покупець погоджується, і тоді ясно, що він чистий. Або заперечує, і тоді експертизу зробити просто необхідно

При розірванні договору розрахунки зі споживачем у випадку підвищення ціни на товар встановлюються виходячи з його вартості на час пред"явлення відповідної вимоги, а у випадку зниження ціни - виходячи з вартості товару на час покупки. Гроші, сплачені за товар, повертають споживачеві в день розірвання договору, а у випадку неможливості повернути гроші в день розірвання договору - в інший строк за домовленістю сторін, але не пізніше, ніж упродовж 7 днів.

Олена - 2010-11-12
08.05.2010 року купила в магазині холодильник. На теперішній час виявилось що він несправний. з чого починати?

Прес-служба:

2010-11-24

Почніть зі звернення до продавця (виробника) товару для усунення недоліків товару або заміну його на новий (в разі наявності істотних недоліків).
При зверненні при собі необхідно мати гарантійний талон та інші документи на товар.
Ваші права, в разі придбання товару неналежної якості, передбачені ст. 8 ЗУ "Про захист прав споживачів".
Света l.kristin.v@gmail.com 2010-11-05
Как часто делаеться поверка газовых счетчиков?

Прес-служба:

2010-11-24

Залежно від типу побутового лічильника газу (мембранний, крильчатий чи роторний), терміни повірки різняться від 2 до 8 років.
Щоб дізнатися про ваш конкретний лічильник, зверніться до місцевої газопостачальної організації.
Алла Бровари 2010-11-03
10.08.2010 у магазині "Технополіс" (Термінал) придбали кухонний комбайн "Філіпс". Ознайомились з інструкцією. Протестували вдома без продуктів. Потім перевірили різні чаші, нарізавши огірок (1шт.), зробивши коктейль з однієї склянки молока (без льоду). При тестуванні соковижималки видавили 1склянку яблучного соку. Прилад вимкнули на 10 хв, так як корпус почав нагріватися. Потім видавили ще одну склянку та відчули запах плавленої пластмаси. Розплавилась нижня частина насадки та вал почав рухатись по ексцентричній траєкторії. Вважаю це заводським браком, так як на приладі є захист від неправильної зборки (збирали згідно з інструкцією). Також на приладі є теплове реллє, тому він не міг перегрітись (від 1склянки соку). Чи можу я повернути до магазину даний електропривід та отримати назад гроші або придбати в цьому ж магазині інший кухонний комбайн та компенсувати/повернути різницю???

Прес-служба:

2010-11-24

Згідно зі ст. 8 Закону України «Про захист прав споживачів» у разі виявлення протягом встановленого гарантійного строку істотних недоліків(тобто недоліків, які роблять неможливим чи недопустимим використання товару відповідно до його цільового призначення, виникли з вини виробника (продавця, виконавця), після їх усунення проявляються знову з незалежних від споживача причин при цьому наділені хоча б однією з ознак – взагалі не можуть бути усунуті, їх усунення потребує понад 14 календарних днів, роблять товар суттєво іншим, ніж передбачено договором), які виникли з вини виробника товару (продавця, виконавця), або фальсифікації товару, підтверджене за необхідності висновком експертизи, споживач, в порядку та у строки, що встановлені законодавством і на підставі обов’язкових для сторін правил чи договору, має право за своїм вибором вимагати від продавця або виробника:
- розірвання договору та повернення сплаченої за товар грошової суми;
- вимагати заміни товару на такий же товар або на аналогічний, з числа наявних у продавця (виробника), товар.
Сергій - 2010-10-23
Доброго дня.
Придбав тиждень тому радіомікрофон.
Не склалося з підключенням до комп"ютера. Хочу повернути.
Продавець мені повідомив, що назад не візьме, т.я. повернення здійснюється не в 14 днів, а в 3 дні. Т.я. "мікрофон прикладаєтьсч до рота, а це вже гігієнічний товар з строком повернення 3 дні".
Ні в Законі, ні в Постанові КМУ 172 нічого схожого не знайшов.
? Чи правомірно? Згідно якого документа?
До мікрофону крім чека йшов лише англомовний папірець на 1 стор., наче "інструкція".

Прес-служба:

2010-11-24

На сьогоднішній день порядок повернення або обміну товару належної якості передбачений ст.. 9 ЗУ «Про захист прав споживачів» та наказом Мінекономіки України №104 від 19.04.2007 року (п.27). Споживач має право на обмін товару належної якості протягом чотирнадцяти днів, не рахуючи дня купівлі. Перелік товарів належної якості, що не підлягають обміну (поверненню), затверджується Кабінетом Міністрів України (Постанова №172 від 19.03.1994 року). Тому відмова продавця від обміну (повернення) товару не правомірна.
Илья Тригубенко - 2010-10-14
Здравствуйте, помогите мне пожалуйста. Я купил смартфон Nokia 5530 в магазине " Мобилочка " 16.07.10. 05.08.10 я заметил что красная кнопка ( окончания вызова ) то работает то не работает, отнёс назад в магазин, они отправили его в сервис центр "Mobilife" который находится в г. Днепропетровск в етот же день, вернули мне его 10.09.10, с справкой о прохождении ремонта с сервис центра в которой указано что в СЦ он попал 16.08.10, 21.08.2010 его перепрошили и заявленный дефект не был обноружен, справка эта была подписана 30.08.10. Тоесть до СЦ телефон добирался 11 дней и с СЦ 10 дней.

И вот спустя неделю я заметил что снова кнопка сброса вызова не работает...

Подскажите что мне делать, ведь если я снова отнесу и они отправят в СЦ там наверняка опять напишут что дефект не обнаружен....
Могу ли я забрать деньги за смартфон?

Прес-служба:

2010-11-24

Відповідно до Закону України "Про захист прав споживачів" існує наступне визначення термінів:
гарантійний строк - строк, протягом якого виробник (продавець, виконавець або будь-яка третя особа) бере на себе зобов"язання про здійснення безоплатного ремонту або заміни відповідної продукції у зв"язку з введенням в обіг;
істотний недолік - недолік, який робить неможливим чи недопустимим використання товару відповідно до його цільового призначення, виник з вини виробника (продавця, виконавця), після його усунення проявляється знову з незалежних від споживача причин при цьому наділений хоча б однією з нижченаведених ознак:
а) він взагалі не може бути усунутий;
б) його усунення потребує понад чотирнадцять календарних днів;
в) він робить товар суттєво іншим, ніж передбачено договором.

Виходячи зі змісту Вашого листа вбачається, що на придбаний Вами товар продавцем було встановлено гарантійний строк.

Статтею 8 Закону України "Про захист прав споживачів" передбачено, що у раз виявлення протягом встановленого гарантійного строку істотних недоліків, які виникли з вини виробника товару (продавця, виконавця), або фальсифікації товару, підтверджених за необхідності висновком експертизи, споживач, в порядку та у строки, що встановлені законодавством на підставі обов"язкових для сторін правил чи договору, має право за своїм вибором вимагати від продавця або виробника:
1) розірвання договору та повернення сплаченої за товар грошової суми;
2) вимагати заміни товару на такий же товар або на аналогічний, з числа наявних у продавця (виробника), товар.

Отже, шановний пан Ілля, вибір подальших дій залишається за Вами, а саме, розірвання договору та повернення сплаченої за товар грошової суми, або вимагати заміни товару на такий же товар або на аналогічний, з числа наявних у продавця (виробника), товар.
Ольга sahnij@mail.ru 2010-09-20
Доброго дня. 1 серпня я купила в магазині сукню. На протязі трьох тижнів одягнула 2 рази, випрала - чорна тканина пустила фарбу на білу половину плаття, виглядає жахливо... Пробувала говорити з продавцем, власником - все марно. Чека не маю, але продавець підтверджує, що памя"тає цей продаж. Я готова звертатися у всі можливі органи, щоб мені повернули вартість неякісної покупки. Можливо в даному випадку чогось добитися???

Прес-служба:

2010-11-24

Відповідно ст..8 ЗУ «Про захист прав споживачів» вимоги споживача про заміну або повернення товару неналежної якості розглядаються після пред"явлення споживачем розрахункового документа, а щодо товарів, на які встановлено гарантійний строк, - технічного паспорта чи іншого документа, що його замінює, з позначкою про дату продажу. Під час продажу товару продавець зобов"язаний видати споживачеві розрахунковий документ встановленої форми, що засвідчує факт купівлі, з позначкою про дату продажу.
Зверніться до місцевого Управління захисту прав споживачів. Можливо, за їх підтримки Вам вдасться вирішити дану ситуацію.
Альона м. Київ 2010-08-24
7 серпня 2010 року придбала в спортивному магазині обруч "хулу хуп", 12 серпня 2010 року він розлетівся на мені під час заняття з ним. 13 серпня пішла з товаром в магазин, з проханням замінити товар належної якості чи повернути сплачені кошти, продавець зателефонувала господарці магазину (приватному підприємцю)з даного питання господарка взяла слухавку почала відмовляти у звязку з тим що я його навмисне зламала нібі-то(падав, била ним об стіну). Сказала що товар не замінить, гроші не поверне ніби-то гарантія на такий товар не розповсюджується. Порадьте!, будь-ласка, що мені робити, чи маю право захист своїх споживацьких прав, куди звернутися з даною скаргою? (в магазині навіть немає книги скарг та пропозицій).

Прес-служба:

2010-11-24

Відповідно ст..7 ЗУ «Про захист прав споживачів» забороняється продаж товарів, на яких строк придатності не зазначено або зазначено з порушенням вимог нормативних документів, а також товарів, строк придатності яких минув.
Стосовно продукції, на яку гарантійні строки або строк придатності не встановлено, споживач має право пред"явити продавцю (виробнику, виконавцю) відповідні вимоги, якщо недоліки було виявлено протягом двох років.
Для виявлення причин недоліків товару, Ви також маєте право провести незалежну експертизу, для чого необхідно звернутись до ТПП вашого регіону. З результатами даної експертизи та письмовою претензією (вимогою, позовом) Ви звертаєтесь до продавця, виробника товару або до суду.