Головна Новини Метрологія Стандартизація Сертифікація Про нас Анкетування ENG
Керівництво
Історія
Про нас
Структура
підприємства
Профспілка
Сертифікація
Системи менеджменту
Продукції та послуг
Реестр виданих сертифікатів
Оцінка відповідності
Контакти
Стандартизація
Метрологія
Лабораторія харчової продукції та продовольчої сировини
Конкурси
Реформи в Україні




Погода зараз
Відео
Фото
Аудіо
Останні
Архів
Громадська приймальня
Мапа сайту
Поради споживачам
Партнерам
Business card
Запобігання корупції
Публічна інформація
Чи влаштовує вас якість обслуговування на нашому підприємстві в 2016 році?
ТАК

ні
Частково

Остання сторінка

Публічна інформація

Остання новина

А ви вже перевірили свої шухляди?

Наближається новий рік – саме час провести генеральне прибирання і ревізію кухон

Останнє фото


Останнє питання

Світлана

добрий день.Чи проводите ви повірку теплового лічильника і скільки це коштує?


Додати запис

1 2 3 4
Роман kkk@mail.ru Чернигов 2011-11-10
Вообще-то речь шла о температуре подачи горячей воды! При чем здесь отопление?

Прес-служба:

2011-11-11

Наше підприємство не проводить таких вимірювань.
Оксана of_makeeva@bk.ru 2011-08-17
Добрый день!
На каком языке должны быть предоставлены технические условия для гос.регистрации? Могут ли

Прес-служба:

2011-08-19

Шановна Оксано.
На Ваше запитання відповідає провідний інженер по стандартизації Олександр Станкевич:
- Технічні умови можуть бути представленими , як українською, так і російською мовою. У разі, коли ТУ представляються російською мовою, то ОБОВ"ЯЗКОВО на першій сторінці назва технічних умов має бути написана двома мовами - українською і російською. Якщо ж ТУ подаються українською мовою, то писати назву російською не треба.
Юлия Головачевская golovachevsky@gmail.com 2011-07-18
В магазине увидела, что на ценнике было написано содержание нитратов в капусте. Но не указано соответствует ли это норме. Какие нормы на нитраты в продуктах с огорода и сада?

Прес-служба:

2011-07-21

Шановна пані Головачевська!

За словами виконуючої обов’язки начальника науково-випробувальної лабораторії харчової продукції та продовольчої сировини Світлани Тройно, кожен вид продуктів має свою допустиму норму.

Зокрема, капуста білокачанна рання (вирощена до 1 вересня) - до 900 міліграмів на 1 кг ваги, а пізня -500 мг/кг. Перець солодкий – до 200 мг/ кг, помідори – 150 мг/кг, огірки – 150 мг/кг, морква рання – 400 мг/кг, а пізня – 250 мг/кг.

Звична для нашого столу картопля має граничний рівень нітратів у 250 мг/кг, кабачки 400 мг/кг, буряк - 1400 мг/кг.

А для тих , хто не проти поласувати кавунами та динями, повинні знати, що граничний вміст нітратів не може перевищувати у кавуна 60 мг/кг, а в динях - 90 мг/кг.

І найголовніше Конституція України – це наш вищий закон у статті 50 гарантує: «Кожен має право на безпечне для життя і здоров"я довкілля та на відшкодування завданої порушенням цього права шкоди. Кожному гарантується право вільного доступу до інформації про стан довкілля, про якість харчових продуктів і предметів побуту, а також право на її поширення. Така інформація ніким не може бути засекречена»

Тому у будь-якому магазині, який торгує городиною, має бути інформація і про вміст нітратів, інакше вона не повинна потрапляти до магазину.
Марина Витальевна Ф. mif7@ukr.net 2011-07-06
Знаю, что в Черниговской области наблюдается дефицит йода. Не могли бы вы посоветовать минеральное воды с содержанием йода. Обозначается ли йод на этикетках и должен ли обозначаться?
С уважением
Марина Витальевна Ф.

Прес-служба:

2011-07-07

Шановна Марино Вітал’ївно.

Необхідно уважно читати етикетку, тобто звертати увагу на маркування. Якщо у водах міститься йоду від 1,0 мг/ куб. дм до 5,0 мг/куб. дм , то, згідно з нормативними документами, буде напис «міститься йод».

Це обов’язкова вимога, адже текст маркування фасованої питної води підлягає обов’язковому погодженню з центральним органом виконавчої влади у сфері охорони здоров’я.

Взагалі, кожну одиницю тари з водою маркують етикетками згідно з чинними нормативними документами, що містять викладену на державній мові інформацію щодо:

назви фасованої води;

місткості, в кубічних дециметрах або літрах;

характеристик якості:

загальної мінералізації або сухого залишку, грам на кубічний дециметр.

загальної жорсткості, моль на кубічний метр;

вмісту фтору, міліграм на кубічний дециметр. При штучному фторуванні вказувати:" штучно фторована питна вода";

вміст йоду (природний/штучний), міліграм на кубічний дециметр, за наявності в воді йоду більше ніж 50 мкг/дм3;

стану фасованої води за ступенем насиченості діоксидом вуглецю (негазована, слабогазована, середньогазована, сильногазована);

кінцевої дати споживання "Вжити до" або дати фасування та строку придатності до споживання (число, місяць, рік);

- умов зберігання;

- назви, повної адреси і телефону виробника, адреси потужностей (об"єкта) виробництва.

На етикетці середньогазованої та сильногазованої води зазначають:"Не рекомендується для дітей та хворих".

Валентина Александровна olibos@mail.ru 2011-07-06
Звонила вам в отдел "Tеплотехнічних величин та оптико-хімічних величин",хотела поверить свои четыре бытовые счетчики воды. Мне отказали-отправили на Белова ,в ООО "Водосервис плюс".
Я не хочу поверять счетчики в каком то ООО,которое не предоставило мне документов на свою деятельность и на обоснованность своих тарифов.Хочу сделать это в государтсвенном предприятии.

Прес-служба:

2011-07-06

Шановна Валентино Олександрівно!

На жаль, ДП "Чернігівстандартметрологія" не має своєї повірочної проливної установки. Тому для повірки квартирних лічильників води був створений контрольно-повірочний пункт на підприємстві ТОВ "Водосервіс плюс"(спільний наказ №411/67 від 30.10.2009р., договір №29 від 12.01.2011).

Атестоване робоче місце державного повірника ДП «Чернігівстандартметрологія», знаходиться на цьому контрольно-повірочному пункті (де і проводиться державна повірка лічильників води на установці, яка належить ТОВ "Водосервіс плюс" ).

Прийом лічильників води здійснюється за місцем проведення повірки : м. Чернігів, вул. Бєлова,2, ТОВ "Водосервіс плюс".

Микола нема 2011-03-20
Доброго дня!

Останнім часом на полицях магазинів замість звичайного сиру повсякчас лежить "сирний продукт". Скажіть, будьте ласкаві, чи має отой "продукт" щось спільне з сиром. Чи цей ерзац не є шкідливим і з чого ж його взагалі роблять?
Дякую за відповідь.

Прес-служба:

2011-04-05

На Ваше запитання відповідає начальник науково-виробничого центру випробувань продукції державного підприємства "Укрметртестстандарт" Володимир Семенович.
Його відповідь знаходиться в розділі «Аудіо» або «Відео» у правій колонці нашого сайту або на Ютубі.
Олег gorbashenkooleg 2011-02-11
Добрий день. Я випадково збив пломбу з газового лічильника. Що мені за це може бути. Якщо штраф то на яку суму.

Прес-служба:

2011-02-14

Шановний Олеже, це питання потрібно ставити працівникам газового господарства, координати яких написані у вас на газовій книжці. Прес-служба ДП «Чернігівстандартметрологія» звернулася до колег «Чернігівгазу». Нам повідомили, що вам потрібно негайно звернутися в управління по роботі зі споживачами «Чернігівгазу» за адресою:проспект Миру,54 і написати заяву. Фахівці прийдуть до вас додому і разом складете акт-претензію, де будуть описані обставини порушення пломби. Результат залежить від вас і якнайшвидшого звертання до «Чернігівгазу» - запевнили нас.

Евген havenomail@nomail.no 2011-02-07
Добрго дня!

Чи можливо ввести на сайті функцію коментування новин, адже так хотілося б іноді поставити якесь питання, або ж просто залишити свою думку?

Прес-служба:

2011-02-08

Запитання можна ставити у "Громадській приймальні", на них гарантовано будуть відповідати фахівці підприємства. Поява нового запитання на першій сторінці - одразу помітна адміністратору. Сайти всіх державних установ і підприємств мають саме таку схему роботи.
Геннадий mif7@ukr.net 2011-01-24
В течении скольких дней должны вернуть деньги при возврате товара в течении 14 дней после покупки. В день возврата, или есть временной интервал?

Прес-служба:

2011-01-24

Згідно зі ст. 8 Закону України "Про захист прав споживачів" у споживача є 14 днів, не рахуючи дня покупки, для обміну або повернення грошей, якщо товар не підходить або не може бути їм використаний за призначенням.

При цьому товар не повинен бути у вжитку, повинен бути збережений товарний вигляд виробу, ярлики, пломби й т.д. Тому, у випадку виникнення спірної ситуації, був або не був товар в експлуатації необхідне проведення експертизи.

Право на її проведення передбачене ст.17 п.4 ЗУ "Про захист прав споживачів".

І взагалі ст.9 надає право на обмін товару, а повернення тільки у випадку неможливості обміну. Потім, у кожному разі покупець повинен звернутися письмово. Продавець письмово попросить у нього дозволу на проведення експертизи - без письмової згоди закон не дозволяє робити експертизу. І далі: або покупець погоджується, і тоді ясно, що він чистий. Або заперечує, і тоді експертизу зробити просто необхідно

При розірванні договору розрахунки зі споживачем у випадку підвищення ціни на товар встановлюються виходячи з його вартості на час пред"явлення відповідної вимоги, а у випадку зниження ціни - виходячи з вартості товару на час покупки. Гроші, сплачені за товар, повертають споживачеві в день розірвання договору, а у випадку неможливості повернути гроші в день розірвання договору - в інший строк за домовленістю сторін, але не пізніше, ніж упродовж 7 днів.

Олена - 2010-11-12
08.05.2010 року купила в магазині холодильник. На теперішній час виявилось що він несправний. з чого починати?

Прес-служба:

2010-11-24

Почніть зі звернення до продавця (виробника) товару для усунення недоліків товару або заміну його на новий (в разі наявності істотних недоліків).
При зверненні при собі необхідно мати гарантійний талон та інші документи на товар.
Ваші права, в разі придбання товару неналежної якості, передбачені ст. 8 ЗУ "Про захист прав споживачів".